PSYCHOTERAPIA PSYCHODYNAMICZNA

NA KAZIMIERZU

UMÓW WIZYTĘ

Specjalizuje się w zakresie psychoterapii psychodynamicznej osób dorosłych.       

W stosowanym modelu leczenia prowadzi diagnozę i terapię psychodynamiczną w oparciu o model relacji z obiektem Otto Kernberga (TFP - Transference-Focused Therapy – Psychoterapia Skoncentrowana na Przeniesieniu). Członek Polskiego Towarzystwa Terapii Psychodynamicznej. Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Ukończyła Szkołę Psychoterapii Psychodynamicznej przy Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, przygotowującą do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty PTP. Uczestniczka specjalistycznych konferencji i warsztatów w obszarze psychologii oraz psychoterapii. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.

Doświadczenie zawodowe w prowadzeniu psychoterapii indywidualnej zdobywała m.in. w ramach pracy w prywatnym gabinecie, w ramach stażu na Oddziale Nerwic i Zaburzeń Behawioralnych Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, stażu na Klinicznym Oddziale Psychiatrycznym w 5. Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką SP ZOZ w Krakowie oraz w ramach rocznego stażu w Poradni Zdrowia Psychicznego w Sanoku. Odbyła także staż w Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej w Sanoku oraz na Oddziale Terapeutycznym dla Osób Uzależnionych od Alkoholu w Zakładzie Karnym w Uhercach Mineralnych.

Do obszaru jej zainteresowań zawodowych należą: TFP (Transference-Focused Therapy – Psychoterapia Skoncentrowana na Przeniesieniu), leczenie zaburzeń osobowości, leczenie depresji, nerwic, zaburzeń emocjonalnych, lękowych oraz pomoc w przypadku przeżywania różnorodnych trudności indywidualnych w pracy, związkach i innych relacjach osobistych.

Marta Niwczyk

Psychoterapeuta, psycholog