UMÓW WIZYTĘ

 

PSYCHOTERAPIA PSYCHODYNAMICZNA

NA KAZIMIERZU

Absolwentka psychologii w specjalności klinicznej i sądowej na Uniwersytecie Śląskim. Wykształcenie oraz uprawnienia do prowadzenia psychoterapii zdobyła na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Jagiellońskiego na czteroletnim Kursie Psychoterapii akredytowanym przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Ukończyła również Psychologię Transportu na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od lutego 2024 roku uczestniczy w kursie specjalistycznym "Terapia rodzin z małymi dziećmi" realizowanym przez zespół pracujący w Klinice Psychiatrii i Psychoterapii Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie oraz przez Fundację KONTEKST na Rzecz Rozwoju Psychoterapii i Terapii Rodzin w Krakowie.
 
Członek zwyczajny Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Sekcji Naukowej Psychoterapii, w trakcie procesu certyfikacji. Posiada doświadczenie terapii własnej szkoleniowej u certyfikowanego psychoterapeuty PTP przygotowujące do pracy w zawodzie psychoterapeuty.
 
Aktualnie pracuje jako psychoterapeuta w Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży. Posiada doświadczenie w pracy jako psycholog udzielający pomocy psychologicznej pacjentom w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym. Odbyła staż doskonalący w psychoterapii w Katedrze Psychoterapii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
 
Przywiązuje szczególną wagę do relacji terapeutycznej i budowania więzi jako istotnego czynnika leczącego w psychoterapii. Uważa, że w każdej relacji, a zwłaszcza terapeutycznej najważniejszy jest człowiek i należny mu szacunek. Poszerza swoją wiedzę uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach naukowych. Swoją pracę poddaje superwizji.
 
Podchodzi do pacjenta holistycznie oraz każdego traktuje indywidualnie z uwagi na to, iż każdy niesie swój własny bagaż doświadczeń życiowych. Myśl towarzysząca psychoterapii: „ W życiu nie chodzi o to, by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu”.
 
Prywatnie miłośniczka górskich wędrówek i jazdy na rowerze.

 

Renata Szewerniak

Psychoterapeuta pracujący z młodzieżą, psycholog

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

STRONA WYKONANA W KREATORZE STRON INTERNETOWYCH  WebWave