UMÓW WIZYTĘ

PSYCHOTERAPIA PSYCHODYNAMICZNA

NA KAZIMIERZU

Wiedzę teoretyczną w zakresu psychoterapii zdobywała w czteroletniej Szkole Psychoterapii Psychodynamicznej Krakowskiego Centrum Psychodynamicznego, akredytowanego przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Uzyskała dyplom z zakresu Psychoterapii praktycznej w Medycznym Centrum Kształcenia Podyplomowego Uniwersytetu Jagiellońskiego i Katedrę Psychoterapii Collegium Medicum UJ. W ramach Szkoły Psychoterapii Psychodynamicznej ukończyła też kurs Psychodynamiczna Psychoterapia Dzieci i Młodzieży. Studiowała socjologię w Wyższej Szkole Europejskiej im. Józefa Tischnera oraz amerykanistykę i resocjalizację na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Doświadczenie terapeutyczne zdobywała w Poradni Zdrowia Psychicznego „Pro Vita” w Krakowie, podczas praktyki prywatnej oraz podczas stażu w Katedrze Psychoterapii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Prowadzi też terapię indywidualną w gabinecie prywatnym.

W swojej pracy Agnieszka Grabowska opiera się o paradygmat psychodynamiczny, stworzony przez Otto F. Kernberga, a koncentrujący się na problematyce relacji z obiektem, rozwiniętej w oparciu o rozbudowane badania naukowe i znajdującej szerokie potwierdzenie empiryczne. W praktyce terapeutycznej nurt ten przynosi ulgę, redukuje objawy, daje nadzieję na poprawę funkcjonowania w zakresie społecznym i zawodowym. Wpływa też na poprawę jakości związków uczuciowych i kreatywności osobistej.

W swojej pracy pomaga osobom, które zmagają się z trudnościami w relacjach z innymi, wystawionych na stres związany z pracą oraz w relacjach rodzinnych, kryzysem w związkach czy problemach seksualnych.

Agnieszka Grabowska

Psychoterapeutka, socjolożka